w 3 slowach - kim jestes
  • Barbara Dutkiewicz

  • Studio Sztuk Performatywnych Barbara Dutkiewicz

  • Video Projekt - najnowszy projekt artystyczny

  • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

  • Rytmika w działaniach edukacyjnych & praktyce artystycznej (EEAP) projekt międzynarodowy ERASMUS+

koncerty dla dzieci-idea, organizacja, choreografia barbara dutkiewicz, kierownictwo artystyczne

Koncerty dla dzieci  pod kierunkiem Barbary Dutkiewicz w wykonaniu studentów, absolwentów i pedagogów Specjalności Rytmika

w AM w Katowicach. 

Koncerty dla dzieci  pod kierunkiem Barbary Dutkiewicz

w wykonaniu studentów, absolwentów i pedagogów Specjalności Rytmika w AM w Katowicach. 

 

Wykonawcy: 

Studenci Specjalności Rytmiki AM w Katowicach – ruch

Barbara Dutkiewicz  - opracowanie choreografii muzyki, przygotowanie zespołu, kierownictwo artystyncze.

Koncerty dla dzieci często są koncertami o różnorodnej obsadzie wykonawczej (intrumentalne i wokalnej) oraz  zróżnicowanym repertuarze. Utwory wykonywane przez muzyków (interumentalistów i wokalistów) na żywo przeplatają się z utworami, których wykonanie wzbogacone jest działaniami ruchowymi (interpretacjami ruchowymi lub tańcami historycznymi). Dobór repertuaru oraz czas trwania poszczególnych utworów uwzględnia możliwosci percepcyjne dzieci i okraszony jest odpowiednim komentarzem przez osobe prowadzącą koncert.
Barbara Dutkiewicz w latach 2007-2012 samodzielnie organizowała, prowadziła i przygotowywała programy koncertów integracyjnych (dla dzieci i dzieci niepełnosprawnych) z cyklu „Barwy i formy muzyki” w Nowej Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (tylko w tym cyklu odbyło się około 30 koncertów, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i stu procentową frekwencją publiczności zapełniając salę na 480 miejsc).
Barbara Dutkiewicz współorganizowała także koncerty dla rodzin z dziećmi niepełnostrawnymi odbywające się w Auli im. B.Szabelskiego w AM w Katowicach w formule niedzielnych koncertów połączonych z warsztatami i zabawami dla dzieci (we współpracy Prezesem Polskiego Towarzystwa Higieny Psychicznej – Oddziału Śląskiego w Katowicach Marią Jaskólska, pod patronatem JM Rektora AM w Katowicach).
 
 


koncerty dla dzieci-idea, organizacja, choreografia barbara dutkiewicz, kierownictwo artystyczne

Publiczność - pierwszy koncert dla dzieci przygotowany przez B.Dutkiewicz

w nowej siedzibie NOSPR w Katowicach

Szczególnym projektem muzycznym dedykowanym dzieciom była realizacja koncertu kamerlanego w formie bajki pod tytułem Bajki Babci Gąski“ – spektakl baśni muzycznych dla dzieci na podstawie muzyki Maurycego Ravela (koncert dla najmłodszych słuchaczy w formie autorskiego spektaklu muzycznego). Pomysł całości projektu, reżyseria, scenografia, choreografia muzyki: Barbara Dutkiewicz. W wykonaniu duetu fortepianowego "Kopiński Duo" oraz studentek i absolwentek Specjalności Rytmika AM w Katowicach: Zuzanny Pałki, Agnieszki Podsiadło, Katarzyny Kawończyk i Barbara Dutkiewicz, ktróe wcieliły się w postacie z bajek i wykonały partię sceniczną bajki. Premiera zrealizowana na zamówienie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbyła się w Sali kameralnej NOSPR w Katowicach 28.11.2015 r.

Barbara Dutkiewicz jest też bardzo często zapraszana do opracwania i przygotowania koncertu dla dzieci (np. pierwszy koncert dla dzieci, który odbył sie w NOSPR w Katowicach był opracowany i przygotowany w całości przez Barbara Dutkiewicz - w czasie tego koncertu zaprezentowane zostały prace studencki z zakresu interpretacji ruchowych utworów muzycznych. Barbara Dutkiewicz jest także częsytym gościem koncertów dla dzieci, które odbywają się w różnych instytucjach Katowickich m.in.: w Bibliotebce Śląskiej "Muzyczne nastroje" oraz w POSM II st. "Dzieciece spotkania muzyczne". Ich pomysłodawcą i organizatorem jest prof. Mirosława Knapik pracownik Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zdjęcia z różnych koncertów dla dzieci w  POSM II st, Bibliotece Śląskiej, Akademii Muzycznej oraz NOSPR w Katowicach ramach których zaprezentowano interpretacje ruchowe lub tańce historyczne opracowane i przygotowane przez Barbara Dutkiewicz lub prace studentów zrealizowane pod opieką artystyczna B.Dutkiewicz.